האם יש קשר ישיר בין ריצפת אגן חלשה לכתמים ווסת ארוכה? יתכן שזה נשמע שאין קשר בכלל בין שני הדברים.

הווסת לכאורה אמורה להתנהל כסדרה…כחמישה או שישה ימים, דימום לא כבד מידי ולא חלש מידי ובודאי ללא כתמים לפני או בסוף הווסת.

הלואי והתהליך הזה היה קל כל כך אצל כל הנשים.

ואכן זה יכול להיות…

אבל יש לא מעט מקרים שהחלום הזה לא מסתדר אצל כל הנשים.

ויש לזה כמה סיבות.

אחת הסיבות הנפוצות זה בעיה של ריצפת אגן חלשה.

ריצפת אגן של האישה נועד לפורענות. אין עצמות שמחזיקות את השלפוחית שתן, הרקטום והנרתיק. רק שרירים. ככל שהזמן עובר, לפעמים בעיקבות לידות מרובות או הפלות ח”ו, נטיה גנטית ועוד, כל אישה תאלץ לחזק מקום זה במשך חייה.

נדיר מאוד שלא…

ריצפת אגן חזקה משפיעה על שלושה דברים:

חיזוק מכני, חיזוק הורמונאלי וחיזוק התחושה

חיזוק מכני: הנרתיק, הרקטום והשלפוחית שתן יהיו במקום הנכון. לא יהיו דליפות שתן…גם בזמן קפיצות או התעתשויות, האיזור לא ירגיש כבד.

חיזוק הורמונאלי: ברגע שיש איזה צניחה, השדר למוח יכול להיות מוטעה. אישה יכולה לחוות כתמים לפני הווסת מכייון שהנרתיק מופנה כלפי מטה מידיי לפני קבלת הווסת. לפני הווסת יש שינוי בכיוון של הנרתיק ויתכן שהשדר להורמונים במוח יהיה מוטעה ואז זה יכול לגרום להכתמות לפני הווסת או לחילופין לכתמים בסוף הווסת מכיוון שהאיזור לא מצליח להסגר היטב בזמן. 

חיזוק התחושה: ככל שריצפת האגן חזקה יותר, השרירים בנרתיק יהיו חזקים יותר. ואז מה קורה?הווסת שלנו מגיע בגלים. ברגע שהתחושה טובה בנרתיק, תהיה אפשרות לחוש את הגל שמגיע, לתפוס אותו ולרוקן אותו בשירותים. כמובן שצריך להעמיק עוד בשביל להבין איך להתרוקן, אבל הבסיס להתרוקנות טובה, זה ריצפת אגן חזקה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *